Frissítést kapott a világ legfejlettebb humanoid robotja, magától beszélget az emberrel – videó
Az Ameca nevű robot egy szoftverfrissítésnek köszönhetően már komplett párbeszédeket is le tud folytatni.
Az Ameca nevű robot egy szoftverfrissítésnek köszönhetően már komplett párbeszédeket is le tud folytatni.
Ha ismerősen cseng a neve, az nem véletlen: két népszerű játék (Wordle, Dall-E Mini) kombinációjaként született egy újabb, ingyen játszható online játék, a Wordalle. Kérdés, vajon meg tudja-e ismételni a Wordle sikerét?
A jelek szerint újabb szankciókra készül az Egyesült Államok Kína ellen, ezúttal a mesterséges intelligenciát is érintené az intézkedés.
Ezt a röntgentechnikát alapvetően a robbanóanyagok felderítésére találták ki.
A mesterséges intelligenciának eleve nincs józan esze. Vagy mégis? Vita tárgya, hogy van-e tudata a gépnek.
Bár a körülöttünk lévő világ folyamatosan okosodik, új technológiák jönnek létre, a ma ismert oktatói szerepkör a jövőben sem szűnik meg, inkább átalakul – így vélekednek az MI 2041, A jövőben történt podcast harmadik adásának vendégei. A műsorban az is szóba kerül, hogyan lehetne jobbá tenni az oktatást, és miért olyan nehéz ezt megvalósítani.
A Dall-E mesterséges intelligencia ezúttal néhány szó alapján képezelte el, mi minden nem fért már rá a vászonra.
Elszenesedett gyökereknek gondolták őket, sokat széttapostak vagy eltüzeltek, míg véletlenül írásjelek bukkantak elő, és kiderült, hogy valójában értékes papirusztekercsekre bukkantak egy villa romjai között Pompeji közelében, Herculaneumban. Most mesterséges intelligenciával (MI) próbálják kisilabizálni a szövegeket.
A DeepMind mérnökei egy tanulóalgoritmus segítségével érték el, hogy a mesterséges intelligencia azt is meg tudja mondani, mikor hova megy a labda.
A francia adóhatóság mintegy 4 milliárd forintnyit bevételre tett szert, miután kiderült, milyen sok illegális úszómedence van az országban.
Az újfajta mesterséges intelligencia az alkotók szerint nem fog faji alapon döntéseket hozni, mert nem azt mondja meg, ki lesz a bűnelkövető, hanem azt, hogy hol és mikor várható a bűncselekmény.
A Google azután sem hajlandó visszaadni a Mark néven emlegetett férfi felhasználói fiókjait, hogy a rendőrség szerint nem történt bűncselekmény, és a férfi ártatlan.
Húszéves lett a dalfelismerő Shazam szolgáltatás, és szülinapi torta helyett egy különleges válogatással, valamint érdekes adatokkal emlékezik meg a jeles évfordulóról jelenlegi tulajdonosa, az Apple.
Az egyre elterjedtebb online kapcsolattartásban megszaporodtak a legkorszerűbb csalási technikákat kihasználó, hamis személyeket mutató videók. Azonban egy egyszerű módszerrel ezek leleplezhetők.
A Midjourney nevű rendszer a beírt szöveg alapján, pusztán betűkből állít elő képeket. Az eredmények viszont nem mindig mutogatni valók.
A legmodernebb technológia az emberi génállományból szűri ki a kockázati tényezőket, amivel hatékonyabbá válhat az ellátás, ráadásul az egészségügyi rendszer költségei is komolyan csökkenhetnek.
A Midjourney nevű platform gyorsan az internetezők kedvencévé vált, mert szinte bármilyen témából látványos képeket kreál.
A Xiaomi nemrég mutatta be az első humanoid robotját, a CyberOne-t, ami 100 százalékban a kínai cég fejlesztése.
A Midjourney nevű MI mögött álló csapat folyamatosan vizsgálja a rendszer képességeit.
Második adásához érkezett az MI 2041, A jövőben történt podcast, amiben a műsorvezető Kovács Gergely most arra (is) keresi a választ, élhetünk-e majd örökké, ha a gép már elég okos lesz. De más kérdések is felmerülnek: milyen problémákat okozhat egy algoritmus? Mi az a személyre szabott orvoslás? És hogy jönnek ide a vakcinák?